Ξεκινάει στο Μαρκόπουλο η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 (παρουσίαση ρόστερ, χρυσή βίβλος)

Στο κλειστό γυμναστήριο Μαρκόπουλου θα ξεκινήσει την Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20. Ο Π.Α.Ο.Κ., ο κάτοχος του τροπαίου θα κληθεί να διατηρήσει τον τίτλο που κατέκτησε το 2019 και θα αντιμετωπίσει το Μαρκόπουλο, τον Απόλλωνα Πατρών και τον Ναύαρχο Βότση.
Από τις 4 φιναλίστ, μόνο ο «Δικέφαλος του Βορρά» έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα Ελλάδας στην κατηγορία κοριτσιών Κ20.
Οι αγώνες θα μεταδοθούν σε live streaming από το κανάλι της Ε.Ο.ΠΕ. στο Youtube.
Δείτε στα παρακάτω βίντεο την παρουσίαση των 4 ρόστερ που θα αγωνιστούν το τριήμερο 4-6 Σεπτεμβρίου στο κλειστό του Μαρκόπουλου.
Το πρόγραμμα του πανελληνίου κοριτσιών Κ20

Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου – 1η αγωνιστική

17.00: Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil, Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυργιαλάνη, Πέρρου.

20.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Οικονόμου Βασ., Νικάκης, Πέρρου.

Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου – 2η αγωνιστική

17.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil, Διαιτητές: Νικάκης, Οικονόμου, Πέρρου.

20.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση, Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυργιαλάνη, Πέρρου.

Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου – 3η αγωνιστική

14.00: Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Νικάκης, Κυργιαλάνη, Πέρρου.

17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Π.Α.Ο.Κ., Διαιτητές: Κουτσούλας, Οικονόμου Βασ., Πέρρου.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Κ20
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Κ20
ΕΤΟΣ (ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ
2020 (Μαρκόπουλο)
2019  (Πολίχνη) Π.Α.Ο.Κ.
2018  (Αιγάλεω) Α.Σ.Άρης
2017  (Πτολεμαΐδα) Α.Σ.Άρης
2016  (Παλαμάς, Καρδίτσα) Ελπίς Αμπελοκήπων
2015  (Τύρναβος) Ηρακλής Κηφισιάς
2014  (Μαρκόπουλο Αττικής) Ελπίς Αμπελοκήπων
2013  (Αργος) Παναθηναϊκός Α.Ο.
2012  (Μαρκόπουλο Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής
2011  (Παιανία Αττικής) Ηρακλής Κηφισιάς
2010   (Βασιλικά Θεσ.) Πανελλήνιος Γ.Σ.
2009  (Αργος) Ηρακλής Κηφισιάς
2008  (Αλμυρός) Ηρακλής Γ.Σ.
2007  (Πεύκη Αττικής) Α.Ε.Βύρωνα
2006  (Δράμα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2005  (Βύρωνας, Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2004 (Ασβεστοχώρι Θεσ.) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
2003  (Ηλιούπολη Αττικής) Φιλία Ηλιούπολης
2002 (Αμπελόκηποι Θεσ.) Απολλώνιος Κερατσινίου
2001   (Δραπετσώνα) Αρης Νικαίας
2000  (Βριλήσσια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας
1999 (Ν. Σμύρνη, Αττικής) Αίας Ευόσμου
1998 (Κυψέλη, Αθήνα) Αίας Ευόσμου
1997 (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Αίας Ευόσμου
1996  (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας
1995  (Μίκρα Θεσσαλονίκης) Ε.Α.Λάρισας
1994 (Χίος) Φ.Ο.Καμποχώρων
1993 (Καλαμάτα) Ε.Α.Λάρισας
1992 (Καρπενήσι) Νίκη Αλεξανδρούπολης
1991 (Δράμα) Παναθηναϊκός Α.Ο.
1990 (Λουτράκι) Νίκη Αλεξανδρούπολης
1989 (Σιδηρόκαστρο) Αρτεμις Κορυδαλλού
1988 (Πάτρα) Α.Ο.Καβάλας
1987 (Ιωάννινα) Ε.Ο.Σταυρούπολης
1986 (Τρίκαλα) Ε.Ο.Σταυρούπολης
1985 (Ιωάννινα) Φιλαθλητικός
1984 (Χανιά) Φιλαθλητικός
  Αγιασμός χωρίς σχ.στέγη,  σε ακατάλληλες συνθήκες για δεκάδες νήπια-προνήπια  σε Παιανία, Καλύβια, Κορωπί, Κερατέα.
↓ Σχολιάστε εδώ μέσω του λογαριασμού σας στο facebook ↓