20.2 C
Keratea
Παρασκευή, 18 Ιουνίου, 2021

Euro 2020: Ποια ομάδα θα κατακτήσει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα; Ψηφίστε στο poll

Πρόσφατα Άρθρα

Με καθυστέρηση ενός χρόνου λόγω κορονοϊού, το Euro 2020 ξεκινά απόψε, 11 Ιουνίου και ολοκληρώνεται στις 11 Ιουλίου.

Θυμίζουμε πως οι ημιτελικοί θα διεξαχθούν στις 6 και 7 Ιουλίου στο «Wembley» του Λονδίνου, ενώ στις 11 του ίδιου μήνα, στο ίδιο γήπεδο θα διεξαχθεί ο τελικός.

Εκείνη την ημέρα στις 22:00, στη σέντρα του γηπέδου θα μπει η μπάλα Uniforia που έχει σχεδιάσει για το τουρνουά η Adidas, ενώ θα δούμε και την τελετή λήξης με τη μασκότ της διοργάνωσης Skillzy να δίνει το «παρών». Μετά από ένα δίωρο ποδοσφαίρου υψηλής ποιότητας (ελπίζουμε), θα αναδειχθεί ο νέος πρωταθλητής Ευρώπης.

Μένει να δούμε ποια από τις 24 ομάδες θα φτάσει στο τρόπαιο, αν θα είναι κάποια από τις χώρες που έχουν ήδη κατακτήσει το τρόπαιο ή αν θα προστεθεί και νέα ομάδα στις 10 διαφορετικές νικήτριες μέχρι τώρα.

Σε κάθε περίπτωση, όποια κι αν είναι η νικήτρια ομάδα, θα βάλει στα ταμεία της ομοσπονδίας της χώρας ένα ποσό που θα ξεπερνά τα 30.000.000 ευρώ. Σύμφωνα με τα ποσά που έχει ανακοινώσει ότι θα μοιράσει η UEFA για τις ισοπαλίες, τις νίκες και τις προκρίσεις, ο κάτοχος του Euro 2020 δεν θα κατακτήσει μόνο τη δόξα αλλά και το… χρήμα.

Ποια εθνική θα κατακτήσει το Euro 2020; Ψηφίστε ΕΔΩ

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του Euro 2020

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

11/6

Ρώμη

Τουρκία – Ιταλία

22:00

12/6

Μπακού

Ουαλία – Ελβετία

16:00

16/6

Μπακού

Τουρκία – Ουαλία

19:00

16/6

Ρώμη

Ιταλία – Ελβετία

22:00

20/6

Ρώμη

Ιταλία – Ουαλία

19:00

20/6

Μπακού

Ελβετία – Τουρκία

19:00

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

12/6

Κοπεγχάγη

Δανία – Φινλανδία

19:00

12/6

Αγία Πετρούπολη

Βέλγιο – Ρωσία

22:00

16/6

Αγία Πετρούπολη

Φινλανδία – Ρωσία

16:00

17/6

Κοπεγχάγη

Δανία – Βέλγιο

19:00

21/6

Αγία Πετρούπολη

Φινλανδία – Βέλγιο

22:00

21/6

Κοπεγχάγη

Ρωσία – Δανία

22:00

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

13/6

Βουκουρέστι

Αυστρία – Σκόπια

19:00

13/6

Άμστερνταμ

Ολλανδία – Ουκρανία

22:00

17/6

Βουκουρέστι

Ουκρανία – Σκόπια

16:00

17/6

Άμστερνταμ

Ολλανδία – Αυστρία

22:00

21/6

Βουκουρέστι

Ουκρανία – Αυστρία

19:00

21/6

Άμστερνταμ

Σκόπια – Ολλανδία

19:00

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

13/6

Λονδίνο

Αγγλία – Κροατία

16:00

14/6

Γλασκόβη

Σκωτία – Τσεχία

16:00

18/6

Γλασκόβη

Κροατία – Τσεχία

19:00

18/6

Λονδίνο

Αγγλία – Σκωτία

22:00

22/6

Λονδίνο

Τσεχία – Αγγλία

22:00

22/6

Γλασκόβη

Κροατία – Σκωτία

22:00

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

14/6

Αγία Πετρούπολη

Πολωνία – Σλοβακία

19:00

14/6

Σεβίλλη

Ισπανία – Σουηδία

22:00

18/6

Αγία Πετρούπολη

Σουηδία – Σλοβακία

16:00

19/6

Σεβίλλη

Ισπανία – Πολωνία

22:00

23/6

Αγία Πετρούπολη

Σουηδία – Πολωνία

19:00

23/6

Σεβίλλη

Σλοβακία – Ισπανία

19:00

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

15/6

Βουδαπέστη

Ουγγαρία – Πορτογαλία

19:00

15/6

Μόναχο

Γαλλία – Γερμανία

22:00

19/6

Βουδαπέστη

Ουγγαρία – Γαλλία

16:00

19/6

Μόναχο

Πορτογαλία – Γερμανία

19:00

23/6

Μόναχο

Γερμανία – Ουγγαρία

22:00

23/6

Βουδαπέστη

Πορτογαλία – Γαλλία

22:00

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

26/6

Άμστερνταμ

2ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου (1)

19:00

26/6

Λονδίνο

1ος Α’ Ομίλου – 2ος Γ’ Ομίλου (2)

22:00

27/6

Βουδαπέστη

1ος Γ’ Ομίλου – 3ος Γ’/Δ’/Ε’ Ομίλου (3)

19:00

27/6

Σεβίλη

1ος Β’ Ομίλου – 3ος Α’/Γ’/Δ’/Ε’ Ομίλου (4)

22:00

28/6

Κοπεγχάγη

2ος Δ’ Ομίλου – 2ος Ε’ Ομίλου (5)

19:00

28/6

Βουκουρέστι

1ος ΣΤ’ Ομίλου – 3ος Α’/Β’/Γ’ Ομίλου (6)

22:00

29/6

Λονδίνο

1ος Δ’ Ομίλου – 2ος ΣΤ’ Ομίλου (7)

19:00

29/6

Γλασκόβη

1ος Ε’ Ομίλου – 3ος Α’/Β’/Γ’/Δ’ Ομίλου (8)

22:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

2/7

Αγία Πετρούπολη

Νικητής αγώνα 6 – Νικητής αγώνα 5

19:00

2/7

Μόναχο

Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 2

22:00

3/7

Μπακού

Νικητής αγώνα 3 – Νικητής αγώνα 1

19:00

3/7

Ρώμη

Νικητής αγώνα 8 – Νικητής αγώνα 7

22:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

6/7

Λονδίνο

Νικητής Β’ προημιτελικού – Νικητής Α’ προημιτελικού

22:00

7/7

Λονδίνο

Νικητής Δ’ προημιτελικού – Νικητής Γ’ προημιτελικού

22:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

11/7

Λονδίνο

Νικητής Α’ ημιτελικού – Νικητής Β’ ημιτελικού

22:00

Πηγή: Euro 2020: Ποια ομάδα θα κατακτήσει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα; Ψηφίστε στο poll

Ενημέρωση μέσω Email

Εισάγετε το email σας για εγγραφή στην υπηρεσία αποστολής ειδοποιήσεων μέσω email για νέες δημοσιεύσεις.

Εγγραφείτε στο Newsletter του forkeratea.com

Ενημερωθείτε καθημερινά από την ιστοσελίδα forkeratea.com επιλέγοντας να λαμβάνετε το ηλεκτρονικό newsletter. Γράψτε παρακάτω το email σας.

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Παρόμοια Αρθρα

ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ