Νίκες για ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό στη 15η αγωνιστική της Super League

Πρόσφατα Άρθρα

Τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο στο πρωτάθλημα. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» επιβλήθηκε 3-2 του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα.

Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν ο Άκπομ στο 43′ και ο Κούρτιτς με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι (49′, 90′).

Ο ΠΑΟΚ, μετά το σημερινό τρίποντο, παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας της χωρίς συγκάτοικο.

Νίκη στη «Λεωφόρο» για Παναθηναϊκό

Με την «αύρα» της Λεωφόρου και πρωταγωνιστές τους Λούκας Βιγιαφάνιες και Μαουρίσιο Σιλβέιρα, ο νίκησε με 2-0 τον στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «πράσινοι» σημείωσαν την 5η νίκη τους στα τελευταία 6 παιχνίδια και αναρριχήθηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας, εντός δηλαδή των ευρωπαϊκών «εισιτηρίων».

Οι Μαουρίσιο και Σάντσες χάρισαν το τρίποντο στους «πράσινους» που προσπέρασαν την ομάδα των Ιωαννίνων.

Σημειώνεται ότι νωρίτερα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του Κυριακάτικου προγράμματος, ο νίκησε 1-0 τη στο Καραϊσκάκη.

Ακολούθησε τις ειδήσεις του Dnews στο News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό.

Πηγή: Νίκες για ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό στη 15η αγωνιστική της Super League