Το Σάββατο 21/6/2014 και την Κυριακή 22/6/2014 θα διεξαχθεί στο χώρο του Κλειστού Γυμναστηρίου Λαυρίου η τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ενόργανης Γυμναστικής. Στη διοργάνωση θα λάβουν μέρος αθλητές από επίσημους συλλόγους της χώρας με σημαντικές διακρίσεις καθώς και αθλητές του Ο. Α. Λαυρίου, οι οποίοι θα αγωνιστούν για διάκριση και ίσως ένα μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Σας προσκαλούμε να ενισχύσετε με την παρουσία σας αυτό το σημαντικό αθλητικό γεγονός που θα πραγματοποιηθεί στο Δήμο Λαυρεωτικής. Η συμμετοχή, η ενεργός δράση, το χειροκρότημα και η ενίσχυση τόσο των νέων αθλητών όσο και των προπονητών και των συλλόγων γενικότερα δίνουν σε όλους – συμμετέχοντες και διοργανωτές – το ερέθισμα και τη δύναμη για την πραγματοποίηση και άλλων τόσο σπουδαίων διοργανώσεων.

Ο Δήμος Λαυρεωτικής ξέρει τη σημασία του «ευ αγωνίζεσθαι», και αυτό μπορεί και είναι σε θέση να το στηρίξει.

 
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ 
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής Γ΄ κατηγορίας 
(Παίδων-Κορασίδων) & 
Τελική Φάση Ενόργανης Γυμναστικής Δ΄ κατηγορίας 
(Παμπαίδων-Παγκορασίδων) 
Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου Αττικής 
 Λαύριο 21-22 Ιουνίου 2014 
Πρόγραμμα Προπόνησης 
Παρασκευή 20 Ιουνίου 2014 
 
14:00 – 15:00  Α΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
15:00 – 16:00  Β΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
16:00 – 17:00  Γ΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
17:00 – 18:30  Παίδες-Παμπαίδες 
18:30 – 19:30  Α΄ Όμιλος Κορασίδες 
19:30 – 20:30  Β΄ Όμιλος Κορασίδες 
20:30 – 21:30  Γ΄ Όμιλος Κορασίδες 
 
17:30  Τεχνική Σύσκεψη 
 
 Πρόγραμμα Αγώνων 
Σάββατο 21 Ιουνίου 2014 
 
08:00 – 09:00  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Παίδες-Παμπαίδες 
09:00 – 11:30  Αγώνας Παίδες-Παμπαίδες 
11:45  Απονομές 
 
12:00 – 13:00  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Α΄ Όμιλος Κορασίδες 
13:00 – 15:00  Αγώνας Α΄ Όμιλος Κορασίδες 
15:00 -16:00  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Β΄ Όμιλος Κορασίδες 
16:00 – 18:00  Αγώνας Β΄ Όμιλος Κορασίδες 
18:00 – 19:00  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Γ΄ Όμιλος Κορασίδες 
19:00 – 21:00  Αγώνας Γ΄ Όμιλος Κορασίδες 
21:30  Απονομές 
Κυριακή 22 Ιουνίου 2014 
 
 08:30 – 09:30  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Α΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
 09:30 – 11:30  Αγώνας Α΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
 11:30 – 12:30  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Β΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
 12:30 – 14:30  Αγώνας Β΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
 14:30 – 15:30  Κατευθυνόμενη Προπόνηση Γ΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
 15:30 – 17:30  Αγώνας Γ΄ Όμιλος Παγκορασίδες 
 18:00  Απονομές