Η πρώτη κλήρωση του Λαυρίου στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ !!!

Σήμερα, Τρίτη 22/9, και ώρα 19:00, στο Μουσείο Μπενάκη, πραγματοποιήθηκε η κλήρωση τουΕΣΑΚΕ για το πρωτάθλημα της Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2015-2016, στην οποία και συμμετείχε για πρώτη φορά η ομάδα μπάσκετ του Λαυρίου.

Σε αυτή την ιστορική ημέρα για την ομάδα της Ανατολικής Αττικής, το Λαύριο είχε τον αριθμό εννέα με την κληρωτίδα να βγάζει πρώτο αγώνα στην Α1 το ΚΑΒΑΛΑ – ΛΑΥΡΙΟ. Ενώ το πρώτο εντός έδρας, ΛΑΥΡΙΟ – Α.Ε.Κ. για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Basket League:
1η αγωνιστική 14η
Ρέθυμνο – Απόλλων Πατρών
Άρης – Παναθηναϊκός
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Καβάλα – Λαύριο
Κόροιβος – Τρίκαλα
Ολυμπιακός – Κολοσσός
Κηφισιά – Αρκαδικός
2η αγωνιστική 15η
Κολοσσός – Ρέθυμνο
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Αρκαδικός – Άρης
ΠΑΟΚ – Κηφισιά
Λαύριο – ΑΕΚ
Τρίκαλα – Καβάλα
Απόλλων Πατρών – Κόροιβος
3η αγωνιστική 16η
Ρέθυμνο – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – Αρκαδικός
Άρης – ΠΑΟΚ
Κηφισιά – Λαύριο
ΑΕΚ – Τρίκαλα
Καβάλα – Κόροιβος
Απόλλων Πατρών – Κολοσσός
4η αγωνιστική 17η
Αρκαδικός – Ρέθυμνο
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Λαύριο – Άρης
Τρίκαλα – Κηφισιά
Κόροιβος – ΑΕΚ
Καβάλα – Απόλλων Πατρών
Παναθηναϊκός – Κολοσσός
5η αγωνιστική 18η
Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Λαύριο
Άρης – Τρίκαλα
Κηφισιά – Κόροιβος
ΑΕΚ – Καβάλα
Απόλλων Πατρών – Παναθηναϊκός
Κολοσσός – Αρκαδικός
6η αγωνιστική 19η
Λαύριο – Ρέθυμνο
Τρίκαλα – Ολυμπιακός
Κόροιβος – Άρης
Καβάλα – Κηφισιά
ΑΕΚ – Απόλλων Πατρών
ΠΑΟΚ – Κολοσσός
Αρκαδικός – Παναθηναϊκός
7η αγωνιστική 20η
Ρέθυμνο – Τρίκαλα
Ολυμπιακός – Κόροιβος
Άρης – Καβάλα
Κηφισιά – ΑΕΚ
Απόλλων Πατρών – Αρκαδικός
Κολοσσός – Λαύριο
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
8η αγωνιστική 21η
Κόροιβος – Ρέθυμνο
Καβάλα – Ολυμπιακός
ΑΕΚ – Άρης
Κηφισιά – Απόλλων Πατρών
Τρίκαλα – Κολοσσός
Λαύριο – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Αρκαδικός
9η αγωνιστική 22η
Ρέθυμνο – Καβάλα
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Άρης – Κηφισιά
Απόλλων Πατρών – ΠΑΟΚ
Κολοσσός – Κόροιβος
Παναθηναϊκός – Τρίκαλα
Αρκαδικός – Λαύριο
10η αγωνιστική 23η
ΑΕΚ – Ρέθυμνο
Κηφισιά – Ολυμπιακός
Άρης – Απόλλων Πατρών
Καβάλα – Κολοσσός
Κόροιβος – Παναθηναϊκός
Τρίκαλα – Αρκαδικός
Λαύριο – ΠΑΟΚ
11η αγωνιστική 24η
Ρέθυμνο – Κηφισιά
Ολυμπιακός – Άρης
Απόλλων Πατρών – Λαύριο
Κολοσσός – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Καβάλα
Αρκαδικός – Κόροιβος
ΠΑΟΚ – Τρίκαλα
12η αγωνιστική 25η
Άρης – Ρέθυμνο
Ολυμπιακός – Απόλλων Πατρών
Κηφισιά – Κολοσσός Ρόδου
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Καβάλα – Αρκαδικός
Κόροιβος – ΠΑΟΚ
Τρίκαλα – Λαύριο
13η αγωνιστική 26η
Ρέθυμνο – Ολυμπιακός
Απόλλων Πατρών – Τρίκαλα
Κολοσσός – Άρης
Παναθηναϊκός – Κηφισιά
Αρκαδικός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Καβάλα
Λαύριο – Κόροιβος
Σχόλια μέσω facebook